Savivertė 

05/08/2019

Kaip savęs vertinimas įtakoja gyvenimo įvykius? 

Kaip tu save vertini?
Kaip tu save vertini?

Savivertė - pačio žmogaus nuomonė apie save. Savivertė gali būti pozityvi ("Aš gražus", "Aš geras") arba negatyvi ("Aš nesugebėsiu/ nemokėsiu", "Aš esu blogas"). Jeigu žmogus apie save mąsto daugiau neigiamai, tai kalbame apie žemą savivertę

Šia tema internete rasime daugybę įvairiausių parašytų straipsnių, bendro pobūdžio patarimų, tai yra svarbus aspektas kiekvienam iš mūsų. Kiekvienas iš mūsų turime apie save kažkokią nuomonę, matome save su kažkokiomis savybėmis, kažkokiame vaidmenyje. 

Kaip ta nuomonė susiformavo?

Ji susiformavo vaikystėje, paauglystėje iš to, ką apie mus kalbėjo aplinkiniai: tėvai, seneliai, mokytojai. Tie žmonės, kurie mums buvo autoritetai. Vėliau - draugai, vyrai, žmonos, bendradarbiai ir t.t. Jie taip pat susikūrė kažkokį mūsų vaizdą. Tokiu būdu dabar mes matome save tarsi kreivame veidrodyje. Iš vienos pusės, mums pasakė, kokie mes. Ir sakė ne visada gerus dalykus. Galbūt sakė, kad mes nemokame gražiai elgtis, kad nemokame gražiai kalbėti ir t.t. Iš kitos pusės, mes galvojame, kad žinome, ką apie mus galvoja kiti. Tokiu būdu mes užmiršome, kokie esame iš tikrųjų!

Kuo tai blogai? O gi tuo, kad kaip apie save galvojame, tokie ir mūsų veiksmai. Mūsų įsitikinimai apie save sąlygoja visus tolimesnius mūsų veiksmus, elgesį. Pvz. jei mums sakė ,,tu negali niekam pasakyti ,,ne", tu nedrąsus", vėliau savo elgesiu visus tuos žodžius patvirtiname, kadangi mums baisu sugriauti apie mus susidarytą nuomonę . Aišku, tai vyksta nesąmoningai.

Bet aš turiu jums nuostabią žinią: jūs galite savo pastangomis sugriauti visus tuos šablonus apie save ir sukurti save bet kokį, kokio tik norite!

Gerbti, vertinti kiti žmonės pradeda mus tuomet, kai patys save gerbiame ir vertiname. Norite kažką keisti gyvenime? Norite pasiekti to, ko nebuvote pasiekę? Pradėkime nuo požiūrio į save. Kiti į mus žiūri taip, kaip mes žiūrime patys į save.

O gal jūs galvojate taip: ,,kai aš tapsiu sėkmingu, tai jau mylėsiu, gerbsiu save!"

Tiesa yra tokia, kai tik jūs imsite save gerbti, mylėti, vertinti DABAR, tada Visata pakeis požiūrį į jus. Į jūsų gyvenimą ateis kitokie žmonės, susiklostys kitokie įvykiai. Tai veikia 100%. Kai tik keičiame vidinę būseną, keičiasi realybė. Tai vadinama kvantiniu šuoliu ir yra patvirtina kvantinės fizikos.

Žmogui su žema saviverte yra sudėtinga žengti pirmą žingsnį, bet tik išdrįsęs, atgal grįžti niekada nenorėsi. Yra paprastos technikos, kaip sukurti save tokį, kokio norite ir tam puikiai pasitarnauja "Savivertė ir jos formavimas" 3 mėnesių programa. 

Aš sudarysiu jums 3 mėnesių proto treniruočių programą, parodysiu, kaip ja naudotis, kad sukurtumėte save tokį, kokį norite Jūs!